Sport.pl

Aktualności

Podsumowanie zimowych przygotowan !

• autor: Wasyl_17, 2014-03-18 11:11

Zbliżająca się inauguracja rundy wiosennej sezonu 2013/2014 rozgrywek piłki nożnej A-klasy stanowi dobrą okazję do podsumowania okresu przygotowawczego drużyny seniorów Gwarka Wałbrzych prowadzonej przez Pana Trenera Wiesława Kosowskiego, który przed tą rundą objął to stanowisko. Czytaj "więcej"->>

Po kilku treningach i poznaniu zawodników przez trenera,przyszła pora na co tygodniowe sparingi :

Pierwszą drużyną z którą przyszło nam się zmierzyć był beniaminek klasy okręgowej - Skalnik Czarny Bór, rywal pewnie pokonał nasz zespół 2:5 (1:3). W kolejnych sparingach było już o wiele lepiej. Pokonaliśmy Iskrę Witków Śląski (B-klasa) 5:2 (2:0), Białego Orła z Mieroszowa 3:2 (1:1), następnie przyszedł kompromitujący wynik z Podgórzem Wałbrzych 0:6 (0:2), lecz po tym zimnym prysznicu zawodnicy podnieśli się i każdego kolejnego tygodnia pewnie zwyciężali swoich rywali. Zaczęło się od meczu z przedstawicielem B-klasy, Zagłębiem Wałbrzych, gdzie po ładnej grze pokonaliśmy przeciwników 5:3 (3:1), kolejno przyszedł czas na mecz wyjazdowy, a tam czekał nas sparing z drużyną Włókniarza Głuszyca, po ciężkiej pierwszej połowie przegranej przez nasz zespół  3:2, w drugiej nie daliśmy gospodarzom najmniejszych szans i wygraliśmy to spotkanie rezultatem 6:4. Na zakończenie przyszedł czas aby zrewanżować się drużynie z Podgórza, i ta sztuka udała się naszym zawodnikom. Obie połowy należały do Gwarka, i to właśnie Gwarek wygrał ostatnią batalię wynikiem 6:2 udanie rehabilitując się za wpadkę z początku przygotowań.

Strzelcami wszystkich bramek w sparingach drużyny Gwarka byli :

8 goli - Michnicki Maciej.

6 goli - Miecznikowski Marcin.

3 bramki strzelili - Waszak Jarosław oraz Prugar Łukasz.

2 gole - Stasiak Łukasz.

Po jednej bramce strzelili kolejno - Warzecha Bartłomiej, Tadeusz Chodacki, Michnicki Marcin, Pytlewski,oraz padła jedna bramka samobójcza dla naszej drużyny.

Bilans ogólny to 5 zwycięstw i 2 porażki, ostatnim bilansem jest bilans bramek, który przedstawiał się następująco : 27 goli strzelonych i 24 bramki stracone.